Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta w krypcie na Wawelu - opinie znanych lublinian

Utworzony przez pip, 14 kwietnia 2010 r. o 15:50
Wypowiedzi wielu z was to koszmar stylistyczny i ortograficzny, poniżej poziomu!!!! Ludzie! nauczcie się pisać po polsku! Jednak uważam, że pogrzeb na Wawelu to już jest przesada, choć oczywiście jest mi bardzo przykro, że taka tragedia miała miejsce....ale Wawel???!!! bez przesady...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, dajcie spokój, bo te dyskusje są poniżej poziomu intelektualnego i moralnego.. Europa patrzy na nas z politowaniem, polskie wady biorą jednak górę.. Te dysputy nas tylko ośmieszają, a i tak nic nie zmienią. Swoje zdanie można mieć, jasne, ale w tym przypadku rozsądniej jest zostawić je dla siebie. Godności trochę..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Normalni, przeczytajcie to dokładnie. Przecież to się w ogóle kupy nie trzyma. Totalny bełkot napisany językiem używanym przez mojego 12 letniego syna. Wiedziałem, że hołota jest zwolennikiem WIELKIEGO BOHATERA, na którego teraz jest kreowany ŚP Lech, ale że aż taka hołota? Przecież tu widać ewidentny brak wykształcenia nawet na poziomie podstawowym. Argumenty na poziomie mojego syna. Człowieku, mój pies się wypowie bardziej poprawną polszczyzną niż ty. Z czym ty startujesz tutaj? Potrafisz podać jakieś argumenty? Lech Kaczyński był prezydentem jednej partii, nie narodu. Meldował wykonanie zadania bratu Jarkowi, nie potrafił samodzielnie myśleć, budował swój kapitał polityczny na partii totalnie skrajnej, na emocjach plebsu, ludzi prostych, żeby nie powiedzieć kretynów. Więcej dzielił niż jednoczył. Słowacki, Mickiewicz, Kościuszko, Piłsudski, XChopin, Zygmunt August, Norwid - trzon Polskiej Państwowości + do tego Lech Kaczyński? SORRY - NIE TO TOWARZYSTWO! Rozumiesz prostaku ze wsi co to jest WAWEL? Zapamiętałeś coś z lekcji z podstawówki? (bo wnioskuję, że do ogólniaka nie dotrwałeś). Wracaj doić krowy i nie ośmieszaj się więcej.....
żenada, człowieku. Sam się kompromitujesz. popieram moich przedmówców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zenująca jest wypowiedź o decyzji rodziny w sprawie pochowania na Wawelu, o Wawelu decyduje naród.Szkoda, że rodzina nie zadecydowała o pochowaniu w Watykanie obok Papieża. Prezydent w momencie wybrania przestaje być braciszkiem czy wójkiem dla rodzinki. Od tego momentu jest ojcem Narodu. A może rodzinka zadecyduje, że zamieszka w Belwederze? Też trzebaby to uszanować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słyszeliście nowe hasło na przyszłe wybory "Zabierz wykształciuchowi gazetę wyborczą, wyłącz tvn, a nie będzie wiedział na kogo głosować". Dobre
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
orawianka napisał:
Zenująca jest wypowiedź o decyzji rodziny w sprawie pochowania na Wawelu, o Wawelu decyduje naród.Szkoda, że rodzina nie zadecydowała o pochowaniu w Watykanie obok Papieża. Prezydent w momencie wybrania przestaje być braciszkiem czy wójkiem dla rodzinki. Od tego momentu jest ojcem Narodu. A może rodzinka zadecyduje, że zamieszka w Belwederze? Też trzebaby to uszanować.
a twoi wójkowie , też by tam chcieli leżeć. Popracuj trochę koleżanko nad ortografią i stylistyką, zanim zaczniesz publicznie zabierać zdanie. Nie kompromituj się mieszkanko, mniemam, Orawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JESTEM ZASKOCZONA I BARDZO ZDZIWIONA DECYZJĄ KARDYNAŁA DZIWISZA OROZ CZŁONKÓW RODZINY PARY PREZYDENCKIEJ.CHOCIAŻ NIE WE WSZYSTKICH KWESTIACH ZGADZAŁAM SIĘ Z POLITYKĄ PREZYDĄTA LECHA KACZYŃSKIEGO ZAWSZE DARZYŁAM SZACUNKIEM GŁOWĘ NASZEGO PAŃSTWA, JEDNAK DECYZJĘ O POCHÓWKU NA WAWELU UWAŻAM ZA POCHOPNĄ ORAZ BŁĘDNĄ, KTÓRA WPROWADZIŁA ZAMĘT ORAZ PODZIAŁ NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA W TAK SMUTNYM CZASIE DLA NAS WSZYSTKICH.PRAWDĘ MÓWIĄC BARDZO SIĘ DZIWIĘ KARDYNAŁOWI DZIWISZOWI, ŻE MIMO TYLU LAT PROCY I SŁUŻBY U BOKU JANA PAWŁA II NIE NAUCZYŁ SIĘ PODEJMOWAC BARDZIEJ ROZWAŻNYCH I PRZEMYŚLANYCH DECYZI ORAZ PRZEWIDYWAC ICH SKUTKÓW.DECYZIA TA SPOWODOWAŁA WIELKI ROZŁAM W NASZYM SPOŁECZEŃSTWIE, CHOCIAŻ MYŚLĘ, ŻE PO POGRZEBIE BĘDZIE JESZCZE GORZEJ.PRAGNĘ PRZYPOMNIEC, ŻE BYŁY PREZYDENT LECH WAŁĘSA BYŁ TEŻ NOBLISTĄ, WIĘC W PRZYSZŁOŚCI GDZIE SPOCZNĄ JEGO SZCZĄTKI? TEŻ NA WAWELU? BULWERSUJE MNIE TA DECYZJA, PRZECIEŻ NAWET NIEWIADOMO JEST CZY LECH KACZYŃSKI ZOSTAŁ BY PREZYDENTEM NA DRUGĄ KADENCJE. DECYZJA BARDZO NIEODPOWIEDZIALNA WSTYD NA CAŁY ŚWIAT! ORAZ OPŁAKANE JEJ SKUTKI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boze zlituj sie! Do niedawna myslalem ze Jola Rutowicz to wyjatek. Mylil sie wiec nasz wielki poeta, mowiac ze Polak i przed szkoda i po szkodzie glupi, bo bez szkody tez nie jest madrzejszy. I po co otwierac teatry jak mamy taki cyrk i to za darmo. Ludzie wstancie z kolan i wyjdzcie z tego Sredniowiecza. No i wypadalo by zarezerwowac na Wawelu miejsce dla Dody. Tez sie dziewczyna zasluzyla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1986 napisał:
ch...j w d*** PISOWI, a ćwoki nie bedą se tutaj dyskutować. Nie będzie na Wawelu kaczyńskiego i kropka. łahudry z PIS do gnoju nie do polityki.
LECZ SIĘ!!!! I SŁOWNIK DO RĘKI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Na Wawelu chowa się przywódców Polski, którzy stracili życie podczas pełnienia obowiązków swego urzędu. W dwudziestym wieku mieliśmy trzy takie postaci: prezydent Narutowicz, premier i naczelny wódz gen. Sikorski i prezydent Kaczyński. Spośród tych trzech jedynie Gabriel Narutowicz nie spoczywa na Wawelu i to tylko dlatego, że nie zgodził się na to ówczesny biskup krakowski Adam Stefan Sapieha" (Michał Barcikowski).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oksza napisał:
"Na Wawelu chowa się przywódców Polski, którzy stracili życie podczas pełnienia obowiązków swego urzędu. W dwudziestym wieku mieliśmy trzy takie postaci: prezydent Narutowicz, premier i naczelny wódz gen. Sikorski i prezydent Kaczyński. Spośród tych trzech jedynie Gabriel Narutowicz nie spoczywa na Wawelu i to tylko dlatego, że nie zgodził się na to ówczesny biskup krakowski Adam Stefan Sapieha" (Michał Barcikowski).
TO WEŹ SOBIE TEN Wawel I WSADŹ GO PROSTO W D***** ŻEBY NAWET SZACUNKU ZMARŁYM NIE OKAZAĆ TYLKO OD RAZU SIĘ AWANTUROWAĆ JAK MOTŁOCH JAKIŚ !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GOSIEK1234 napisał:
JESTEM ZASKOCZONA I BARDZO ZDZIWIONA DECYZJĄ KARDYNAŁA DZIWISZA OROZ CZŁONKÓW RODZINY PARY PREZYDENCKIEJ.CHOCIAŻ NIE WE WSZYSTKICH KWESTIACH ZGADZAŁAM SIĘ Z POLITYKĄ PREZYDĄTA LECHA KACZYŃSKIEGO ZAWSZE DARZYŁAM SZACUNKIEM GŁOWĘ NASZEGO PAŃSTWA, JEDNAK DECYZJĘ O POCHÓWKU NA WAWELU UWAŻAM ZA POCHOPNĄ ORAZ BŁĘDNĄ, KTÓRA WPROWADZIŁA ZAMĘT ORAZ PODZIAŁ NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA W TAK SMUTNYM CZASIE DLA NAS WSZYSTKICH.PRAWDĘ MÓWIĄC BARDZO SIĘ DZIWIĘ KARDYNAŁOWI DZIWISZOWI, ŻE MIMO TYLU LAT PROCY I SŁUŻBY U BOKU JANA PAWŁA II NIE NAUCZYŁ SIĘ PODEJMOWAC BARDZIEJ ROZWAŻNYCH I PRZEMYŚLANYCH DECYZI ORAZ PRZEWIDYWAC ICH SKUTKÓW.DECYZIA TA SPOWODOWAŁA WIELKI ROZŁAM W NASZYM SPOŁECZEŃSTWIE, CHOCIAŻ MYŚLĘ, ŻE PO POGRZEBIE BĘDZIE JESZCZE GORZEJ.PRAGNĘ PRZYPOMNIEC, ŻE BYŁY PREZYDENT LECH WAŁĘSA BYŁ TEŻ NOBLISTĄ, WIĘC W PRZYSZŁOŚCI GDZIE SPOCZNĄ JEGO SZCZĄTKI? TEŻ NA WAWELU? BULWERSUJE MNIE TA DECYZJA, PRZECIEŻ NAWET NIEWIADOMO JEST CZY LECH KACZYŃSKI ZOSTAŁ BY PREZYDENTEM NA DRUGĄ KADENCJE. DECYZJA BARDZO NIEODPOWIEDZIALNA WSTYD NA CAŁY ŚWIAT! ORAZ OPŁAKANE JEJ SKUTKI
Nie nobel decyduje o tym kto ma być pochowany na Wawelu a kto nie. Prezydent Wałęsa nie dostąpi tego zaszczytu, gdyż on był tylko i wyłącznie wyrobnikiem SB. Co do decyzji o pochówku ma fakt czy Prezydent Kaczyński dostąpiłby reelekcji. A ta decyzja nie spowodowała rozłamu w społeczeństwie tylko podjudza ten rozłam towarzystwo pana Michnika, Żakowskiego, Waltera (ten ubek od TVN), i części niestety PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
;/ napisał:
TO WEŹ SOBIE TEN Wawel I WSADŹ GO PROSTO W D***** ŻEBY NAWET SZACUNKU ZMARŁYM NIE OKAZAĆ TYLKO OD RAZU SIĘ AWANTUROWAĆ JAK MOTŁOCH JAKIŚ !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sli napisał:
podjudza ten rozłam towarzystwo pana Michnika, Żakowskiego, Waltera (ten ubek od TVN), i części niestety PO.
Otóż to. A "jedność narodowa" to jest wtedy, jak Ci Panowie są zadowoleni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez ostatnie 200 lat na Wawelu w otoczeniu grobowców Polskich Królów chowano szczątki wyłącznie wybitnych Polaków. Należą do nich :# Książę Józef Poniatowski, który zginął w nurtach Elstery pod Lipskiem 19 października 1813. Uroczystości pogrzebowe w Krakowie i na Wawelu odbyły się 22-23 lipca 1817. # Tadeusz Kościuszko zmarł w Solurze w Szwajcarii 15 października 1817. W lutym 1818 uzyskano zgodę cara Aleksandra I na pogrzeb Kościuszki na Wawelu. Odbył się on w dniach 22-23 czerwca 1818. Umieszczenie trumny w marmurowym sarkofagu odbyło się już w całkowitej tajemnicy 21 grudnia 1832. Zdecydowano o zachowaniu tajemnicy ze względu na sytuację na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego. Obok sarkofagu w 1977 zawieszono brązową tablicę pamiątkową, dar Kongresu USA w 200-lecie bitwy pod Saratogą.W ostatniej krypcie, zaprojektowanej przez Adolfa Szyszko-Bohusza, w romańskiej wieży spoczywa marszałek Józef Piłsudski # Gen. Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia ciała generała doszło jednak dopiero 17 września 1993. Jak łatwo zauważyć tylko marszałek Piłsudski został pochowany na Wawelu bezpośrednio po swojej śmierci. Wszyscy pozostali Wielcy Polacy zostali tam pochowani po raz kolejny po wcześniejszym pochówku mającym miejsce w zupełnie innym miejscu. Dlaczego ? ... Dlatego, że (szeroko rozumiana ) decyzja narodu w sprawie ich "wielkości" oraz ich zasług zapadała spokojnie i rozważnie - zawsze z pewnej perspektywy czasowej. Jedyny wyjątek stanowił Józef Piłsudski, który jako Naczelnik Państwa Polskiego a tak na prawdę to jego twórca ( będąc Dyktatorem doprowadził do pierwszych wyborów, powołał Sejm i Senat itd. położył podwaliny pod Polską Państwowość ) już za swojego życia miał wyznaczone miejsce pochówku. NIE CHCĘ KOMENTOWAĆ TEGO CO WCZEŚNIEJ PRZECZYTAŁEM - A PRZECZYTAŁEM WSZYSTKIE WYPOWIEDZI ! Drodzy Rodacy - Czy dla Prezydenta Kaczyńskiego i Jego Małżonki Wawel to właściwe miejsce pochówku ??? - odpowiedzcie w zgodzie z TRADYCJĄ I HISTORIĄ sami. Pozdrawiam : ARTUR Z LUBLINA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba było jeszcze zapytać Pietrasiewiczów-ot tak dla staystyki ,która zasugeruje Polakom jak maja myślić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Przez ostatnie 200 lat na Wawelu w otoczeniu grobowców Polskich Królów chowano szczątki wyłącznie wybitnych Polaków. Należą do nich :# Książę Józef Poniatowski, który zginął w nurtach Elstery pod Lipskiem 19 października 1813. Uroczystości pogrzebowe w Krakowie i na Wawelu odbyły się 22-23 lipca 1817. # Tadeusz Kościuszko zmarł w Solurze w Szwajcarii 15 października 1817. W lutym 1818 uzyskano zgodę cara Aleksandra I na pogrzeb Kościuszki na Wawelu. Odbył się on w dniach 22-23 czerwca 1818. Umieszczenie trumny w marmurowym sarkofagu odbyło się już w całkowitej tajemnicy 21 grudnia 1832. Zdecydowano o zachowaniu tajemnicy ze względu na sytuację na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego. Obok sarkofagu w 1977 zawieszono brązową tablicę pamiątkową, dar Kongresu USA w 200-lecie bitwy pod Saratogą.W ostatniej krypcie, zaprojektowanej przez Adolfa Szyszko-Bohusza, w romańskiej wieży spoczywa marszałek Józef Piłsudski # Gen. Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943, sarkofag był gotowy już w 1981, do sprowadzenia ciała generała doszło jednak dopiero 17 września 1993. Jak łatwo zauważyć tylko marszałek Piłsudski został pochowany na Wawelu bezpośrednio po swojej śmierci. Wszyscy pozostali Wielcy Polacy zostali tam pochowani po raz kolejny po wcześniejszym pochówku mającym miejsce w zupełnie innym miejscu. Dlaczego ? ... Dlatego, że (szeroko rozumiana ) decyzja narodu w sprawie ich "wielkości" oraz ich zasług zapadała spokojnie i rozważnie - zawsze z pewnej perspektywy czasowej. Jedyny wyjątek stanowił Józef Piłsudski, który jako Naczelnik Państwa Polskiego a tak na prawdę to jego twórca ( będąc Dyktatorem doprowadził do pierwszych wyborów, powołał Sejm i Senat itd. położył podwaliny pod Polską Państwowość ) już za swojego życia miał wyznaczone miejsce pochówku.
Nie wziął Pan pod uwagę faktu, że z wymienionych osób tylko Piłsudski zmarł w warunkach niepodległości Polski. Podobnie jak Narutowicz, którego również chciano pochować na Wawelu od razu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co mi wiadomo,to śp.Marszałek był socjalistą.To tak troszkę historycznie....!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOGLIBYŚCIE POCZEKAĆ AŻ ICH POCHOWAJĄ ZANIM BĘDZIECIE WYCIERAĆ O NICH ZĘBY? NIE DOŚĆ, ŻE WAM USTĄPILI TO JESZCZE PO ŚMIERCI MUSICIE ICH NĘKAĆ? OBY TAK Z WASZEGO DRAMATU I TRAGEDII KTOŚ KIEDYŚ KPIŁ I SZYDZIŁ Z WAS NAD WASZĄ TRUMNĄ! NIE MACIE A GROSZ SZACUNKU DLA RODZIN TYCH OFIAR! BANDA CYNIKÓW! I PSEUDOINTELEKTUALISTÓW !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie wiozą Pana Prezydenta Kaczorowskiego.Jest już wśród nas .Wielki Patriota i Bohater. Dlaczego tak mało jest żegnających....... Są Ci którzy przedkładają jego zasługi nade wszystko. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI. ŻEGNA CIEBIE I MOJA RODZINA NASZ PREZYDENCIE!!!!!!!!!!!!!!! SPOCZYWAJ W POKOJU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...